קרן פנסיה  ביטוח מנהלים  קרנות השתלמות וגמל

 

גיל הפרישה נראה לנו רחוק ואנו נוטים לדחות ולזנוח את מה שקשור למצבינו הכלכלי בעתיד. התוכנית הפנסיונית הינה תוכנית חסכון לט"א אותה שוברים בעת הגעה לגיל פרישה. ניהול ביטוח פנסיוני יבטיח בסופו של דבר שמירה על רמת חיים תקינה כלכלית בבואכם לגיל הפרישה וישלים למעשה את קצבת הביטוח הלאומי  הזעומה המתקבלת עפ"י חוק.  

 

קרן פנסיה

 

קרן פנסיה היא תוכנית לביטוח פנסיוני המבטיחה לעובד ולעובד עצמאי תשלום חודשי לכל ימי חייו עם פרישתו מעבודה בהגיעו לגיל פרישה.

תוכנית פנסיה מקיפה כוללת בתוכה שילוב של 3 ביטוחים חשובים:

  • ביטוח למקרה נכות
  • ביטוח משארים למקרה פטירה של המבוטח
  • ביטוח זקנה המבטיח קצבה לכל החיים לאחר הפרישה מהעבודה

 

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים הינה תוכנית ביטוח חיים המיועדת לשכירים כחלופה לביטוח פנסיוני – הפרמיה לתוכנית משולמת מדי חודש במסגרת חישוב השכר, ומורכבת משלושה רכיבים: ניכוי מהעובד, הפרשת מעביד לתגמולים, הפרשת המעביד לפיצויי פיטורים. פעמים רבות נלווה לתשלומים אלה תשלום לביטוח אובדן כושר עבודה, על ידי המעביד, או על ידי המעביד והעובד.

ביטוח מנהלים, מקנה לשאיריו של העובד תשלום במקרה של מותו. כן הוא מקנה לעובד סכום שיינתן לו לעת זקנה, לאחר פרישתו מעבודה. כאשר התוכנית כוללת גם ביטוח מפני אובדן כושר עבודה, היא מכסה גם את הסיכון של נכות. מבנה ההפקדות המקובל ברוב תוכניות ביטוח החיים הוא 5% מרכיב תגמולי עובד, 5% מרכיב תגמולי מעביד, 8.33% מרכיב פיצויים ובנוסף עד 2.5% לרכישת כיסוי מפני אובדן כושר עבודה.

 

 

 

קרנות השתלמות

קרן השתלמות הינה תוכנית חסכון לטווח הבינוני המתאימה הן לשכירים הן לעצמאיים. בקרן השתלמות לשכירים ההפקדות הן של העובד והמעסיק כאשר בדרך כלל החלוקה היא עד 7.5% משכרו של העובד ע"ח מעסיק ועד 2.5% משכרו של העובד ע"ח העובד, ובסה"כ 10% מהשכר מופרשים לקרן השתלמות.

 

קרן השתלמות לעצמאים מיועדת ליחידים שיש להם הכנסה מעסק או ממשלח יד. קרן השתלמות במעמד עצמאי יכולה להיפתח רק למי שיש לו הכנסות כעצמאי, והוא יכול להפריש מידי חודש או בסוף שנה ולהזדכות עד לתקרה המתעדכנת מעת לעת.

בתום 6 השנים ניתן למשוך את הסכום שנצבר בקרן ההשתלמות כסכום חד פעמי ללא מס רווחי הון או ולהמשיך להפקיד בה כספים.

 

קרן השתלמות נחשבת לתכנית החיסכון המשתלמת ביותר ולכן מומלץ לא לפדות את החיסכון בתום 6 השנים. עובד/ת שבחרו לא למשוך כספים המופקדים בקרן השתלמות גם לאחר 6 שנות וותק יכולים להמשיך ולהפריש כספים לקרן ואלו יהיו נזילים וחופשיים למשיכה בכל עת ופטורים ממס.

 

 קופת גמל

קופת גמל היא תוכנית לחיסכון לטווח ארוך המבוססת על חיסכון בלבד ללא מרכיב ביטוח.

קופת גמל יכולה להיות הן במעמד שכיר כאשר יש הפרשות של העובד והמעביד או במעמד עצמאי – הפקדות עמית בלבד .

 

עמיתים בקופ"ג נהנים מהטבות מס כמו עמיתים אשר מפקידים לפנסיה /לביטוח מנהלים.

את הכספים ניתן למשוך רק בהגיענו לגיל 60 ורק כאשר יש לנו ותק של 5 שנים לפחות. אך אם הכספים הופקדו לפני שנת 2005. ניתן למשוך אותם לאחר 15 שנה ממועד פתיחת הקופה.

 

 

 ליצירת קשר חייג 052-2511701 לקבלת פרטים לחץ כאן

 

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

אמודאי פסגה סוכנות ביטוח בע"מ   .    טלפון 052-2511701,  03-9047904    .    פקס 03-9342093    .    מייל meirav@amodai-ins.co.il

כתובת: גזית 7 פתח-תקווה (אזור תעשייה סגולה)

אמודאי פסגה סוכנות ביטוח

 

טלפון 052-2511701,  03-9047904

פקס 03-9342093

מייל meirav@amodai-ins.co.il