ביטוח בריאות סיעוד

ביטוח בריאות

 

ביטוח בריאות הוא ביטוח המכסה הוצאות הקשורות לטיפול רפואי. ביטוח רפואי פרטי מעמיד לרשותך את האמצעים לקבלת הטיפול הנחוץ לך במהירות האפשרית ומבכירי הרופאים בארץ ובעולם. ביטוח בריאות פרטי מכסה בעיקר את התחומים הבאים: ניתוחים בארץ ובחו"ל, השתלות, תרופות שאינן מכוסות בסל הבריאות הממלכתי, מחלות קשות, סיעוד, ועוד.

 

ביטוח הבריאות בישראל  מורכב  משלושה סוגי כיסוי:

  • ביטוח בריאות ממלכתי, המסופק ע"י המדינה וכולל סל שירותים רפואיים בסיסיים. דמי הביטוח  נגבים מתוקף החוק והכיסוי הביטוחי הוא אחיד לכל תושבי המדינה.
  • שירותי בריאות נוספים של קופות החולים (שב"ן)- המכונים "ביטוחים משלימים", אליהם ניתן להצטרף דרך קופת החולים בתוספת תשלום, אך גם הם אינם מכסים את כלל הצרכים הרפואיים. חשוב לציין ש-"ביטוח המשלים"  הינו תקנון שניתן לשינוי ולהקטנת הכיסויים מעת לעת, וזאת בניגוד לביטוח פרטי שהינו חוזה אישי שלא ניתן לשינוי.
  • ביטוח בריאות פרטי המעניק מגוון כיסויים ביטוחים ופתרונות למצבים רפואיים שונים אשר אינם מכוסים במסגרת שני המרכיבים הראשונים.

 

מדוע יש צורך בביטוח בריאות פרטי?

כפי שצוין, בביטוח בריאות ממלכתי ו-"ביטוח משלים"  - לא מממן את כל התרופות (סל תרופות מוגבל), ניתוחים השתלות וטיפולים רפואיים יקרים, ולכן ברגע האמת ביטוח הבריאות הפרטי מעמיד לרשותך את האמצעים לקבלת הטיפול הנחוץ במהירות ע"י רופאים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם.

 

ברפואה הציבורית לא תדע מי המנתח אשר ינתח אותך בעת ניתוח, בעוד שברפואה הפרטית ביכולתך לבחור את המנתח, מרדים, ואת מקום ביצוע הניתוח.

 

מהם הכיסויים הנפוצים ביותר -ביטוח בריאות פרטי

 

1.    כיסוי לתרופות, שאינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי ואושרו לשימוש  עפ"י ההתוויה הרפואית לטיפול במצבו הרפואי של המבוטח ו/או תרופות שכלולות בסל, אך אינן מיועדות למחלת המבוטח (בהתוויה שונה ו/או במינון שונה ו/או בעיתוי שונה).

 

2.    כיסוי מורחב לכל הניתוחים בארץ ובחו"ל ולשירותים רפואיים נלווים לניתוחים (כגון: הוצאות ניתוח, התייעצות לפני ניתוח, הוצאות אשפוז ועוד). כמו כן קיים כיסוי לטיפולים מחליפי ניתוח המאפשרים לטפל בבעיה רפואית ללא צורך בפעולה פולשנית.

 

3.    כיסוי להשתלות ולטיפולים מיוחדים בחו"ל. השתלות איברים- מדובר בתהליך מסובך ויקר, הביטוח מקנה בנוסף לכיסוי עלויות ההשתלה גם כיסוי לאיתור התורמים ועוד.

 

4.    שירותי רפואה אמבולטוריים- התייעצות עם רופאים מומחים, בדיקות, בדיקות הריון, בדיקות תקופתיות, רפואה אלטרנטיבית ועוד.

 

 

ביטוח סיעודי

 

אף אחד מאתנו לא רואה את עצמו נקלע למצב סיעודי, אך העלייה בתוחלת החיים מעלה את הסיכון לכך. במצב סיעודי, ביטוח סיעודי משמש כרשת ביטחון כלכלי. מדוע חשוב לרכוש ביטוח סיעודי? טיפול סיעודי דורש הוצאות רבות, בין אם הטיפול בבית ובין אם במוסד סיעודי, כאשר האחריות העיקרית למימון ההוצאות הגבוהות חלה על החולה הסיעודי ובני משפחתו, בעוד המדינה מעניקה סיוע חלקי בלבד. ביטוח סיעודי יסייע לחולה ולמשפחתו לשמור על בריאות המשפחה- מונע ריבים בין האחים לגבי מי משתתף ובכמה וגם מסייע לשמור על רמת החיים אליה התרגל האדם. 

 

עלות אשפוז ממוצעת- לחולה במוסד סיעודי- בין 9000 ל- 20,000 ₪ לחודש.מימון אשפוז סיעודי הינו באחריות המשפחה, כלומר מדובר בנטל כלכלי לא מבוטל.

 

עיקרי כיסוי ביטוח סיעודי פרטי:

 

1.    פיצוי חודשי לחולה סיעודי ללא צורך בהצגת קבלות או הוכחת הוצאות בפועל  ( לעומת קופ"ח שמשלמות ע"פ שיפוי).

 

2.    כיסוי לתאונות עבודה , תאונות דרכים וטרור ( מוחרג בביטוח הקולקטיבי של קופת החולים ).

 

3.    כיסוי להוצאות שיקום – לעיתוי הטיפול בחולה סיעודי יש משמעות קריטית לעיתים ניתן לשקם אדם סיעודי ולהחזירו למוטב אם משקיעים בטיפולים שונים מיד עם הפיכתו לסיעודי .

 

4.    ערך סילוק – בביטוח פרטי יש ערך סילוק המאפשר למבוטח ששילם את הפרמיה במשך מספר שנים והחליט להפסיק לשלם, לקבל תגמול חלקי מחברת הביטוח אם יהיה במצב סיעודי ע"פ טבלאות ערכי סילוק  ( קיים רק בפוליסות סיעוד פרטיות ).

 

5.    עלות ביטוח סיעודי- עלות הביטוח הסיעודי משתנה בהתאם לתוכנית הנבחרת כאשר יש אפשרויות שונות.

 

סוגי הביטוחים הסיעודיים הקיימים כיום :

 

1.    ביטוח סיעודי פרטי עם תק' המתנה קצרה :ביטוח הנרכש לתקופות פיצוי שונות ע"פ החלטת המבוטח כגון תק' פיצוי 5 שנים , 8 שנים ,     כל החיים .בביטוח זה תקופת ההמתנה היא בין 30 יום ל60 יום עד מועד התשלום הראשון .

 

2.    כיסוי משלים בביטוח סיעודי פרטי ( משלים כיסוי סיעודי אחר כגון - קופ"ח וכדומה ): א.    פוליסת סיעוד בה תקופת ההמתנה ארוכה -36 או 60 חודשים. הפיצוי הוא לכל החיים.ב.    פוליסה זו באה להשלים הכיסוי הביטוחי הניתן בפוליסת סיעוד אחרת שברשות המבוטח: פוליסת פרט  פוליסה קבוצתית באמצעות קופת חולים או פוליסה קבוצתית אחרת .

 

3.    ביטוח סיעודי דרך קופת החולים :א.    ביטוח שנותן מענה לתקופה  שיפוי של  מקסימום 5 שנים ב.    שיפוי בגין הוצאות סיעוד ( הגשת קבלות ) תקרת כיסוי בבית 5300 ₪ לחודש ו11,000 ₪ במוסד    סיעודי ג.    הפוליסה של קופת החולים מחריגה תאונות דרכים ותאונות עבודה .ד.    יש צורך בהצטרפות – ההצטרפות אינה אוטומטית .

 

4.    ביטוחים קולקטיבים :עד ה1.1.2017 ניתן למצוא ביטוחים קולקטיבים שנעשו דרך מקומות עבודה וארגונים בפוליסות אלו אין ערכי סילוק ואנשים שיוצאים מן  הקולקטיב לא זכאים עוד לכיסוי הסיעודי שעליו שילמו במיטב כספם במשך השנים . לכן כל אדם שיש לו ביטוח סיעודי קולקטיבי  החל מ1.1.2017 ועדיף לפני, חייב למצוא חלופה בביטוח סיעודי פרטי שיענה על צרכיו .החל מ1.1.2017 מתבטלים הביטוחים הקולקטיבים בהוראת המפקחת על הביטוח

ביטוח מחלות קשות: ביטוח מחלות קשות הינו ביטוח מקיף למחלות קשות ואירועים רפואיים חמורים. הביטוח מעניק פיצוי כספי מלא בהתאם לסכום הביטוח שרכש המבוטח, המאפשר לחולה ולמשפחתו להיות פנויים להתרכז רק במה שחשוב באמת – החלמה. אחד המאבקים הגדולים ביותר במקרה של מחלה קשה, הוא המאבק על שמירת שגרת החיים של המשפחה. מעבר להתמודדות עם המחלה, המשפחה עלולה למצוא את עצמה מתמודדת עם פגיעה ברמת ההכנסה. ביטוח מחלות קשות מספק הגנה כלכלית ומשאיר לחולה ולמשפחתו דאגה אחת פחות.  

 

 

 ביטוח תאונות אישיות

 

ביטוח תאונות אישיות מבטיח מקורות מימון ופרנסה לך ולבני משפחתך במקרה של נכות, אובדן כושר עבודה, או, חלילה, אובדן חיים, שנגרמו כתוצאה מתאונה.

אלפי אנשים נפגעים מדי שנה בתאונות בישראל. תאונות הן בלתי צפויות מטבען ועלולות לקרות בכל זמן ובכל מקום, בדרכים, בעת פעילות ספורטיבית, בבית וברחוב. תאונה עלולה לגרום לאשפוז, נכות זמנית או קבועה ולהוצאות רפואיות ואחרות, אשר יפגעו בהכנסות המשפחה. בנוסף, גם יכולת הפרנסה עלולה להיפגע.

 

 

ליצירת קשר חייג 052-2511701 לקבלת פרטים לחץ כאן 

GlobalEx         טל: 03-6760602

ת.ד. 7639, רמת גן מיקוד 52176

אמודאי פסגה סוכנות ביטוח בע"מ   .    טלפון 052-2511701,  03-9047904    .    פקס 03-9342093    .    מייל meirav@amodai-ins.co.il

כתובת: גזית 7 פתח-תקווה (אזור תעשייה סגולה)

אמודאי פסגה סוכנות ביטוח

 

טלפון 052-2511701,  03-9047904

פקס 03-9342093

מייל meirav@amodai-ins.co.il